Aktualności
Kajaki
Rowery
Pole Namiotowe
Baza Noclegowa
Szlaki Turystyczne
Spływy kajakowe
Rzeki
"SWORY i NATURA"
Atrakcje Regionu
Fotogaleria
Rozkład Jazdy
Kontakt / Lokalizacja
Partnerzy
Kajaki - Cennik
Szybka Nauka Pływania
Transport Osobowy

Aktualności

Powrót

XII Pieczenie chleba w Widnie
XII Pieczenie Chleba w Widnie

www.wrotapodlasia.pl
Corocznie, począwszy od 1998 roku,  w miesiącu sierpniu organizowana jest przez Gminę Brusy impreza pn. ”Pieczenie Chleba” w miejscowości Widno. Na tej imprezie, będącej świętem chleba, przybywający mają okazję skosztować wypieków z tradycyjnego pieca chlebowego. Przy piecu corocznie czuwa mieszkanka Widna - Pani Agnieszka Wera.

Tegoroczne Pieczenie Chleba odbędzie się 8 sierpnia (sobota) 2009 roku o godz. 16.00. W programie imprezy, oprócz wypieku i degustacji chleba, przewidziani  m.in. gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, koncert Bubliczki Cashubian Klezmer Band (ok. godz. 19.00) oraz – na zakończenie – zabawa taneczna z Zespołem „ROMA” z Brus.

 Widno - to niewielka miejscowość położona nad malowniczą rzeką Zbrzycą. Można do niej trafić wybierając trasę turystycznego szlaku niebieskiego z Leśna przez Rolbik wzdłuż Zbrzycy lub szosą z Brus przez Wielkie Chełmy i Laskę.
Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością zarówno mieszkańców jak i rzesz przybywających turystów. Konsumpcja nie jest jedyną atrakcją w Widnie. Organizatorzy zapewniają liczne konkursy i zabawy na świeżym powietrzu (m.in. wyścigi w workach, przecinanie drewna na czas, przeciąganie liny, rzut wałkiem, itp.). Całość kończy się zabawą taneczną na świeżym powietrzu.

 
Wersja polska Wersja niemiecka