Aktualności
Kajaki
Rowery
Pole Namiotowe
Baza Noclegowa
Szlaki Turystyczne
Spływy kajakowe
Rzeki
"SWORY i NATURA"
Atrakcje Regionu
Fotogaleria
Rozkład Jazdy
Kontakt / Lokalizacja
Partnerzy
Kajaki - Cennik
Szybka Nauka Pływania
Transport Osobowy

Aktualności

Powrót

Zapraszamy na "Majówke" !

Przygotowaliśmy dla Państwa dodatkową ofertę dziennego spływu "majowego" . Zawiera ona dwie możliwości:

1. Spływ rekreacyjny rzeką Brda (dla osób lubiących spędzać czas na tle natury) 20 zł/osobe

Trasa przebiegałaby z naszej nowej bazy Swornegacie (położona nad rzeką Brda) do miejscowości Drzewicz oddalonej o 8 km drogą  tj. ok 2-3 godz. płynięcia. Start godz. 11.00, samochody na czas spływu można pozostawić w bazie na parkingu, nasza ekipa udzieli odpowiednich informacji.

krótki opis szlaku:

Najciekawszy i najbardziej urozmaicony szlak kajakowy w Polsce, piękne, czyste jeziora i rzeki. Większość trasy znajduje się w otulinie Parku Narodowego "Bory Tucholskie".  Niezwykła malowniczość, rozległe lasy, jeziora i urozmaicony piękny bieg rzeki. Pierwotna przyroda to największe zalety tego szlaku, uznawanego już od lat międzywojennych za jeden z najatrakcyjniejszych szlaków kajakowych Europy.Był to również jeden z ulubionych szlaków Jana Pawła II. Rzeka mimo odcinków o szybszym nurcie jest szlakiem łatwym i nieuciążliwym, który śmiało można polecić również początkującym kajakarzom.

Po dotarciu do umówionego miejsca nasze BUSY zabiorą uczestników spływu do bazy gdzie przy dobrej pogodzie można skorzystać z pola namiotowego ,np. aby zjeść kiełbaske z ogniska.

Dodatkowe informacje i zgłoszenia udziału pod nr tel. 505 057 030 ,Mateusz

 

2. Spływ większych wrażeń i ostrych zakrętów rzeka Chocina) 25 zł/osobe

Trasa przebiegać będzie z górnego biegu zaczynającego sie w miejscowości Zielona Chocina ,a kończyć w naszej bazie Swornegacie. Szlak dzieli sie na dwa odcinki, pierwszy delikatny trwający ok 3 godz. i drugi z ostrzejszymi zakrętami ok. 4 godz. czyli łatwo obliczyć ,że po 7 godz z nurtem trasy trafią Państwo do naszej bazy. Wyjazd uczestników naszymi BUSAMI do Zielonej Chociny o godz. 10.00. Samochody na czas spływu można pozostawić w bazie na parkingu, nasza ekipa udzieli odpowiednich informacji.

krótki opis szlaku:

CHOCINA rzeka o długości 35 km przepływa przez tereny Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Głównym dopływem Chociny jest Prądzona, która w dolnym biegu płynie przez obszary meliorowanych łąk i bagien. W zlewni Pądzonej znajdują się liczne jeziora. Chocina w środkowym biegu od połączenia z Prądzoną płynie po sandrze Brdy w szerokiej zatorfionej dolinie. Na wysokości miejscowości Niepszczołąg i Wielkie Zanie dociera do granic parku. Poniżej Chocińskiego Młyna rzeka meandrując pływnie w kierunku jeziora Karsińskiego wpadając do niego w pobliżu miejscowości Kokoszka na 154 kilometrze biegu Brdy na wysokości linii nurki Brdy.

Zakończenie spływu w naszej bazie Swornegacie.

Dodatkowe informacje i zgłoszenia udziału pod nr tel. 505 057 030 ,Mateusz


 
Wersja polska Wersja niemiecka